05.06.2023 | redakce

OSTRAVA CUP DEN 2.

Druhý den, stejně jako ten první, nabídl mnoho skvělých florbalových klání. Zatímco dopoledne se především dohrávaly zápasy základních skupin, odpoledne již odstartovaly zápasy play off. Elévci a přípravka pak celou sobotu věnovali základním skupinám. Počasí bylo opět perfektní a

 
 
 

Sareza

Druhý hrací den na Sareze se tentokrát začínalo o hodinu dříve než den předešlý. V ranní části byly zápasy, až na pár výjimek, velmi vyrovnané, a tudíž pro divácké oko zajímavé.

Hned ze začátku proti sobě nastoupili dva republikově vzdálené týmy, východní část zastoupil tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a západ byl reprezentován týmem Sokol Rudná, který ale ostravskému celku podlehl značným rozdílem 1:5.

Dokonce jsme mohli během dne vidět i několik kuriózních zápasů, kde se výsledky dvou týmu odlišovaly i dvouciferným číslem, a to i za takového stavu, že jeden tým nevstřelil za zápas ani jeden gól.

Velké vzrušení přišlo v odpoledním zápase play-off mezi týmy FBC Mohelnice a S.K. P.E.M.A Opava, kdy byla udělena červená karta opavskému trenérovi za pokračující nesportovní chování. Podle všeho trenér nebyl spokojen s předchozím výrokem rozhodčího, a tudíž sudího verbálně napadl, arbitr v tomto případě neváhal ani vteřinu a vzápětí tasil „redku“. Poté ho museli pořadatelé poprosit, aby opustil tribuny a pokračoval ven z haly, vše se obešlo bez zbytečných oplétaček. Opava poté dostala několik gólů ve vlastním oslabení a bohužel pro ně byl zápas již brzy ztracen a Mohelnici nakonec podlehli 2:7.

Aby toho při sobotním herním dnu nebylo málo, nastal v zápase mezi Karvinou a Olomouci kontroverzní moment, kdy při posledním nájezdu slezského celku rozhodčí pískl vrácení pohybu nájezdníkovi, a tudíž gól nemohl být uznán. Tímto neuznaným nájezdem Karviná svůj zápas prohrála a jejich cesta v Ostrava Cupu skončila. Realizační tým Karviné pochopitelně s tímto výrokem nesouhlasil, ale valná většina haly potvrdila správný výrok rozhodčího.

Na závěr sobotního dne bychom rádi poděkovali divákům, kteří hnali týmy k vítězství, a i když ne vždycky to týmům vyšlo, jejich podpora byla dozajista důležitým faktorem v jejich snažení.


Varenská

Varenská celou sobotu patřila mladším žákům, kteří přes dopoledne dohrávali základní skupiny a odpoledne se spustilo play off v podobě osmifinále.

Den odstartoval zápas Karviné s Okříškami, kde Karviná nasázela 7 branek a do své kasy nepropustila ani jednu. Jednostranný zápas jsme viděli i poté, Bulldogs přejeli MVIL Ostrava 11:0. Play off odstartoval zápas Mohelnice s Ostravou Jih, a my mohli vidět další nulu, zápas totiž skončil 13:0 pro mohelnické mladší žáky. Atmosféra na hale byla skvělá, téměř každý tým měl na tribunách své zastoupení a bylo to poznat. Trubky zněly halou téměř celý den, doplňovalo je neúnavné skandování fanoušků a radost týmů.

Stejně tak jako sobotu začala, tak ji Karviná i ukončila. V osmifinále si poradila s MVILem Ostrava 9:5 a raduje se z postupu do čtvrtfinále.


ČPP

Na ČPP Aréně se dnes prostřídaly tři kategorie. Junioři, dorostenky se staršími žačkami a elévci s přípravkou. Jak napověděl první den, i ten druhý byl plný akce, emocí, skvělých zápasů, ale také života před halou, kde si mohli fanoušci a hráči pochutnat na lívancích a dalších dobrotách, nebo třeba nakoupit florbalové vybavení.

V prvním utkání si GLOBAL ELITE poradil s Horní Suchou 5:2, ostravské FBC pak porazilo Frenštát 7:3. Na večerní utkání se upravilo hřiště a na řadu přišli elévci, kteří měli hojnou podporu z publika, především pak týmy FBC Ostrava, RT Torax Poruba a Sokol Rudná. Pro diváka opravdu pěkné zápasy nabídly mnoho skvělých akcí a někdy až překvapivých fines a kombinací. O největší výsledek se postarali elévové Hattricku Brno, kteří porazili přípravku FBC Ostrava 15:0. Kluci a holky se však nemají za co stydět, proti starším klukům totiž předvedli bojovný výkon a i když tomu výsledek nenapovídá, hrozili z mnoha šancí a předvedli svou florbalovou vyspělost již v tak nízkém věku.


Bonver

Na Bonveru stejně jako v pátek hráli pouze starší žáci. Opět se dohrávaly zápasy základní skupiny, kde můžeme vyzdvihnout zápas 11:0 Frenštát proti Tigers, o první místo ve skupině si to rozdali Piving a OLYMP Florbal ZEUS, kde byli řečtí bohové úspěšnější a po výhře 6:4 berou první místo.

Předkola play off se většinou nesla v duchu vysokých výsledků, TROOPERS porazili FBC Ostrava šedé 12:0, stejným výsledkem pak porazil Piving Frýdlant nad Ostravicí.

Bonver bude hostit starší žáky a mladší žáky také v sobotu a stejně jako na ostatních halách se máme opravdu na co těšit!


Gajdošova

Dnešní den přinesl výjimečný zážitek pro všechny fanoušky florbalu na prestižním turnaji OstravaCUP, který se konal na hale Gajdošova. Tento ročník soutěže přilákal nejlepší týmy z celé republiky a okolí, aby se utkaly o titul města Ostravy. A nelhalo se, že diváci byli svědky skvělého sportovního představení.

V průběhu dne se odehrálo několik důležitých a napínavých zápasů. Týmy, které se sem dostaly, předváděly nejenom vynikající techniku, ale také překvapivé taktické manévry. Na hřišti byla patrná neuvěřitelná vášeň a snaha o vítězství.

Jedním z vrcholů dnešního turnaje byl souboj mezi týmy FBC Ostrava a Sokol Rudná. Od začátku utkání bylo jasné, že oba týmy se rozhodly bojovat o každý centimetr hřiště. Napínavý zápas nabídl spoustu gólů a nádherných herních momentů. Nakonec se týmu FBC Ostrava podařilo zvítězit 8:7 ale muselo se o vítězství opravdu porvat.

Dalším zápasem, který stojí za zmínku, bylo střetnutí mezi týmem Vítkovické přípravky a Hattricku Brno. Hattrick předváděl výbornou kombinaci techniky a rychlosti. Diváci byli svědky několika neuvěřitelných akcí, které rozhodly o výsledku. Hattrick zdemoloval Vítkovice v poměru 16:2 a radoval se z vítězství.

Celkově vzato, dnešní den na Ostrava cupu na hale Gajdošova byl plný vzrušení a vynikajícího florbalového umění. Všichni hráči, trenéři a diváci ukázali obrovskou vášeň pro tento sport. Turnaj také nabídl skvělou příležitost pro mladé talenty, aby se představili před širším publikem a získali cenné zkušenosti.

Těšíme se na další zápasy a na to, co nám týmy v nadcházejících Play-off předvedou.


Hladnov

Sobota se na gymnáziu Hladnov nesla spíše v duchu elévek, ale mohli jsme vidět i zápasy mladších žaček. Asi nejzajímavější z této kategorie byl zápas mezi FBC Ostrava a Fbc Vikings DDM Kopřivnice, kdy první polovina byla vyrovnaná, plná soubojů, nepřesností, ale i pěkných akcí, které kryly gólmanky. Ve druhé polovině bylo zřejmé, že FBC najelo na svou hru a nenechaly si zápas utéct a dovedly ho do vítězného konce.

V kategorii elévek stojí za zmínění týmu Florbal Slovenská Ľupča, který má nacvičenou parádní rozcvičku a i děkovačku divákům. K nejvýraznějším favoritům v elévkách patří určitě FBŠ Hattrick Brno, který skupinu prošel bez ztráty kytičky, s vysokým bodovým rozdílem a jejich hra je opravdu líbivá. FBC TIGERS PORUBA z.s. poskládaný z přípravky a elévek sice skončily s nulou, ale s Hattrickem uhrály nejlepší výsledek ve skupině. Takže je určitě na co se těšit a uvidíme, co nabídne zítřejší den, nenechte si to utéct a přijďte podpořit své týmy na Gymnázium Hladnov. 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
 
 
 
 
Krátké zprávy
Starší žáci - skupina A
04.06.2022 - Tabulka skupiny A v kategorii starších žáků nesedí s konečným pořadím. Po minitabulce je pořadí následovné: 1. Kadra U15 2. FBC modří 3. Olymp Florbal 4. Florbal Hodonín 5. FBC šedí
Aktualizace rozpisu!
30.05.2022 - Bylo provedena aktualizace rozpisu pro kategorie Přípravka a Elévové
Soupisky
27.05.2022 - Zadávání soupisek je zprovozněno. Prosíme všechny týmy, aby nezapomněli své soupisky vyplnit před začátkem turnaje ZDE
Aktualizace rozpisu
25.05.2022 - Z důvodu několika skutečností byl upraven rozpis pro letošní ročník OC
Změny v rozlosování
23.05.2022 - Z důvodů odhlášení některých týmů došlo ke změně losu v kategoriích DOROSTENCI a MLADŠÍ ŽÁCI. V obou kategoriích tak nakonec máme 4 skupiny po 4 týmech. Změny v losu: DOROSTENCI - Sokol Rudná skupina D --> skupina C STARŠÍ ŽÁCI - Snipers Bratislava skupina D --> odhlášeno
 
 
 
Fotografie