03.06.2023 | redakce

OSTRAVA CUP DEN 1.

První den Ostrava cupu je již minulostí a proto se pojďme společně podívat, jak to na všech halách vlastně probíhalo.

 
 
 

Sareza

Devět ráno a na Sareze bylo připraveno první utkání dne, které obstarali dorostenečtí hráči 1.FK Ostrava JIH a FbK Horní Suchá. Zápas se nesl v poklidném duchu, stejně jako i zápasy následující, kdy hráči všech týmů předváděli férovou hru. Největší drama přinesl zápas kategorie B19 mezi Bohumínem a OLYMPEM Florbal, kdy se skóre přelévalo ze strany na stranu a rozhodnutí přinesl až nájezd 10 vteřin před koncem, který přiřknul 3 body juniorům z Bohumína.

Za vypíchnutí stojí zápas juniorů Blue Devils a Hranic, kdy jsme viděli ukázkový florbal a také obrat z 0:2. Ten předvedli hráči Blue Devils, kteří se i přes velký tlak nedokázali v první části probít uspořádonou defenzívou Hranic, a tak museli hledat recept až o poločasové pauze. Recept našli a v druhém dějství potěšili fanoušky řadou pěkných akcí a zapsali si 3 body za výhru 7:2.

A byť každý zápas měl něco do sebe, tak výrazně už žádný nevybočil z řady a na Sareze se první den dohrál v přátelské atmosféře za příjemné divácké podpory.

Varenská

První den Ostravu cupu jsme na hale Várenské přivítali hned domácí tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava mladší žačky, které se hravě vypořádaly se soupeřem FBC Orca Krnov 8:1. Vysokým počtem vstřelených branek se blýskly holky z Vítkovic proti Šumperku 12:4, které daly gól hned v 2. vteřině první třetiny. Děvčata z FBC Letka proti Florbal Židenice se také ale nenechala zahanbit kdy soupeře zdolaly 11:4.

S gólovými hody se nešetřilo ani v odpoledních hodinách, kdy jsme sledovali vyrovnaný zápas mladších žaček z Šumperka proti FBC Letka, který skončil 10:12 pro holky z Letky. Za tým ASPER Šumperk se blýskla svými 6 góly Vondráková.

Musíme ale opět pochválit mladší žačky z FBC Ostrava, které nedaly soupeři z Polska MMKS Podhale šanci a převálcovaly ho 12:2.

Pochvala a poděkování za Fair play patří Vítkovické hráčce, která se přiznala, že nedošlo na její osobu k faulu od hráčky z Hattrick Brno.

Dnešní florbalový den na turnaji ukončily napínavým večerním zápasem dorostenky z MMKS Podhale proti FBŠ Hattrick Brno, který skončil šťastněji pro holky z Brna.


ČPP

Na ČPP Aréně se dnes odehrály zápasy nejstarších kategorií, tedy dorostenců a juniorů. Nervozita z prvního turnajového dne byla všude cítit a také zápasy tomu napovídaly. Všechny byly totiž napínavé, plné emocí a v některých případech až vyhrocené. Diváci v ochozech ČPP Arény rozhodně své návštěvy nelitovali, zápasy totiž nabídly také spoustu gólů, trestů, nájezdů a florbalové akce obecně.

Všechno hezky symbolicky vygradovalo posledním zápasem mezi IBK GLOBAL ELITE a OLYMP Florbal. Zápas kromě desíti branek nabídl také první (a snad i poslední) červenou kartu turnaje, takže o zábavu bylo rozhodně postaráno.

Před ČPP Arénou pak bujel život, na parkovišti před halou si totiž účastníci a diváci mohli zakoupit skvělé lívance, pivo, kofolu a párek, nebo si například zakoupit florbalové vybavení z našeho obchodu.


Bonver

Hala Bonver hostila první den pouze kategorii starších žáků, a stejně jako ostatní i tato převážně basketbalová hala nabídla nádherný florbal.

Turnaj na Bonveru odstartoval duel Tigers Poruba s MVILem Ostrava. Soupeři, kteří se jinak znají z ligy, předvedli skvělý výkon, ze kterého nakonec dokázal více vytěžit MVIL Ostrava a bral tak vítězství 6:2. Ve zhruba podobných číslech se zápasy pohybovaly až do zápasu FBC Ostrava modrých s OLYMP Florbal. Tento zápas nabídl nádherných 21 branek, 18 z nich pak bylo připsáno na konto FBC Ostrava, kteří tak rovněž začali turnaj vítězně.

Z odpoledních zápasů se přes 10 gólů podařilo TROOPERS, Pivingu, OLYMPU ZEUS a znovu FBC Ostrava modrým. Všechny tyto zápasy tak nastínily, že zápasy na Bonveru mají hodně co nabídnout a další dny tak budou velice zajímavé.


Gajdošova

Poprvé v historii Ostrava Cupu se odehrávají skupiny na hale Gajdošova. Dneska v devět ráno vypukl první souboj mezi MVIL Ostrava a FBK Eagles Orlová. Zápas skončil jednoznačně v režii Orlové výsledkem 9:2. Všechny týmy se snažili předvádět co nejlepší hru. Za zmínku stojí velice vyrovnaný zápas mezi FBC ČPP Bystroň Group Ostrava a FBC Mohelnice, kdy byla znát kvalita obou mužstev.  Zápas skončil férovým výsledkem 1:1.

Tu největší podívanou přinesl zápas Vítkovic s dříve zmíněným FBC, kdy jsme z mého pohledu mohli vidět největší elitu ve florbale. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Důkazem byl výsledek po první třetině 4:4. V druhé třetině už převzali hru převážně Vítkovice. FBC hlavně škodilo s rychlých protiútoku, ale jako by ztratili v druhé třetině čich na góly. 3 body si rytíři odvážejí domů s výsledkem 9:4.

Každý zápas měl něco do sebe. První den se dohrál v přátelské atmosféře a duchu fair play. 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
 
 
 
 
Krátké zprávy
Starší žáci - skupina A
04.06.2022 - Tabulka skupiny A v kategorii starších žáků nesedí s konečným pořadím. Po minitabulce je pořadí následovné: 1. Kadra U15 2. FBC modří 3. Olymp Florbal 4. Florbal Hodonín 5. FBC šedí
Aktualizace rozpisu!
30.05.2022 - Bylo provedena aktualizace rozpisu pro kategorie Přípravka a Elévové
Soupisky
27.05.2022 - Zadávání soupisek je zprovozněno. Prosíme všechny týmy, aby nezapomněli své soupisky vyplnit před začátkem turnaje ZDE
Aktualizace rozpisu
25.05.2022 - Z důvodu několika skutečností byl upraven rozpis pro letošní ročník OC
Změny v rozlosování
23.05.2022 - Z důvodů odhlášení některých týmů došlo ke změně losu v kategoriích DOROSTENCI a MLADŠÍ ŽÁCI. V obou kategoriích tak nakonec máme 4 skupiny po 4 týmech. Změny v losu: DOROSTENCI - Sokol Rudná skupina D --> skupina C STARŠÍ ŽÁCI - Snipers Bratislava skupina D --> odhlášeno
 
 
 
Fotografie