08.06.2023 | redakce

V ROCE 2023 JE DOBOJOVÁNO

Ostrava Cup je již nyní minulostí. Finálový den nejen že udržel laťku kvalitních zápasů z předchozích dní, ale ještě ji o několik centimetrů navýšil. Stejně tak z ochozů zněly ještě o něco hlasitější chorály a skandování, než ze dní předešlých. Ještě aby ne, právě dnes se totiž mělo rozhodnout o medailových pozicích! Takto to vypadalo na našich halách:

 
 
 

Varenská

Finalový den odstartoval zápas Vítkovice modří proti Zlín Lions, prvního gólu jsme se dočkali v 9. minutě, a Zlín šel do vedení, ve kterém i zůstal a připisují si výhru 5:1.

Následující utkání bylo napínavé do posledních sekund, kdy se rozhodovalo v kategorii mladších žáků o vítězství mezí 1. SC Tempish Vítkovice a 1. FBC Karviná. Nakonec po chybě Vítkovického hráče se po výhře radují kluci z Karviné.

Od mladších žáků jsme se přesunuli ke starším žákům. Střetl se FBC TJ  Frenštát p.R. a Olymp Florbal Zeus. Fanoušci jsou slyšet přes celou halu a dávají pořádně najevo kdo je pro ně vítěz. Šťastnějším týmem bez inkasované branky je Olymp Florbal s výsledkem 4:0 a nechybělo ani poděkování divákům.

Bojovný zápas elevků se skvělou atmosférou od fanoušků. RT torax a 1. SC Tempish Vítkovice skončil lépe pro Vítkovice - 11:5.

Utkání o 3 místo mladších žáků nedali FBC Mohelnice 1. FBC Karviné šanci a ukořisťují bronzovou medaili.

Zápas o 3. místo RT Torax Poruba a TJ Slovan Havířov, si po vybojované výhře nakonec odvážejí hokejisti RT Torax Poruba.

Chválíme a děkujeme trenérovi z TJ Slovan za fair play, který nechal odvolat případný nájezd.

Dnešní odpoledne zakončil zápas o první místo mezi 1. SC Tempish Vítkovice a FBŠ Hattrick Brno, kluci předvedli krásné výkony, bojovali do poslední vteřiny. Vítěz ale může být jen jeden a 1. SC TEMPISH Vítkovice si odvážejí nejcennější zlatou medaili.  Gratulujeme.


ČPP

Na ČPP Aréně již od rána začaly zápasy v nezvykle vysokém tempu. O první sadu utkání se postarali elévci s přípravkou, kteří za hojné podpory rodičů předvedly parádní florbal, na který bylo radost se koukat.

O první větší překvapení se postarala Horní Suchá Amazons, která ve čtvrtfinále vyřadila starší žačky/dorostenky FBC Ostrava, v semifinále pak svedly tuhý souboj s Hattrickem Brno, na který však nestačili a ten nakonec dokráčel až na samotný vrchol Ostrava cupu.

V dorostu se do bojů o medaile probojovali FBC Ostrava, Mohelnice, FBC Red Bull a Asper Šumperk. O třetí místo si to rozdali první dva jmenovaní a po velmi těsné bitvě mohlo ostravské FBC obléknout na krk bronzové medaile. Ve finále se tedy střetli FBC Red Bull a Asper Šumperk a i tento zápas byl napínavý až do konce. Při posledním hvizdu sudího na tabuli svítilo skóre 4:2, přičemž pod číslovkou čtyři svítil název FBC Red Bull – název vítězného týmu v kategorii B17.

Zdaleka nejnapínavější finále celého turnaje nabídla nejstarší kategorie, junioři B19. Ve finále se utkalo FBC Ostrava a havířovští IBK Global Elite. Ačkoliv se po první části zdálo, že FBC má jasně navrch a vedlo 5:1, Global Elite za bouřlivé podpory fanoušků (s plechovými víky popelnice místo činelů 😊)  však začalo postupně stahovat náskok a nakonec dokázalo srovnat až na 5:5. Nutno vyzdvihnout opravdu dobrý výkon havířovských juniorů, kteří se i za velmi nepříznivého stavu nevzdali a dokázali se zvednout ze dna. Ve finále tedy rozhodly až nájezdy, ve kterých bylo úspěšnější FBC, hlavně tedy rozhodující nájezd v podání Vojty Murína byl výstavní a něco takového předvést při rozhodujícím nájezdu chce jistou dávku sebejistoty a herní drzosti. Celé nájezdy můžete najít na našem instagramu!


Bonver

 Bonver hostil boje play off starších a mladších žáků. Den začal bojem mezi Mohelnicí a Orlovou, kdy si Mohelnice vybojovala pohodový postup výsledkem 7:1. Těsný souboj nabídl zápas mezi Bulldogs a Olympem – ZEUS, kdy si pražští ,,řečtí bohové‘‘ vybojovali výhru 5:4.

Další vyrovnaný zápas nabídli starší žáci TROOPERS a Jozefiny, ze kterého vyšel lépe polský celek Jozefiny poměrem 6:5.

Jediný zápas, který došel až do samostatných nájezdů, jsme mohli vidět v zápase Pivingu s Jozefinou, kteří si tuto dovednostní kompetici vyzkoušeli po nerozhodném stavu 1:1. Šťastnější byla Rudá Hvězda Piving Ostrava, jak zní název původního týmu, ze kterého tato mladá, nadějná odnož vzešla. Piving se propracoval až do samotného finále, ve kterém se utkal s FBC Ostrava – modrými. Na ostravské první lajně byla znát únava z dorosteneckého turnaje, to však nic nemění na skvělém výkonu Pivingu. Ten si nakonec dokráčel pro výhru 6:4 a po 34 letech existence této organizace (ano, opravdu se založení Pivingu datuje k roku 1989) tak pozvedá poprvé v historii nad hlavu pohár Ostrava cupu.


Sareza

Poslední den na Ostrava cupu se nesl v podobě play-off a zápasů o třetí místo.

V ranních hodinách odstartovaly zápasy elévek, které byly strhující a radost byla všude kolem, která sálala z malých holčiček, viděli jsme, že si zápasy velice užívaly. Po elévkách ke svým zápasům nastoupily dorostenky/starší žákyně, zápasy se nesly ve velikém poklidu, ale musím říct, že podpora diváků byla skvělá, takový kotel tu do-té doby ještě nebyl.

Následovaly zápasy juniorů a dorostenců, hlavně musím vyzdvihnout utkání mezi týmy IBK Global Elite x Blue Devils, které bylo naprosto strhující, lepší zápas na tomhle turnaji jsem ještě neviděl a ani už neuvidím pravděpodobně. Zápas měl drive, byl tvrdý, ale čistý, hráči se prali o každý centimetr na hřišti, dychtili v každém střídáním po gólu, branka byla ohrožena na obou stranách týmu. Neskutečný zápas, fanoušci byli famózní, šlo je slyšet až na ČPP aréně podle zvěsti. Bohužel však pro tým Blue Devils skončil semifinálový zápas porážkou. Musím upřímně říct, že taková podívaná jakou nabídnul semifinálový zápas junioru, už vážně nenastala v dalších zápasech, ale netvrdím, že už se nestalo nic zajímavého.

Odehrály se poslední 3 zápasy, které byly o 3. umístění na tomto turnaji v kategorii dorostenky/starší žákyně, dorostenci a juniory. Jediné pozdvižení během zápasů o bronzové medaile bylo vyloučení trenéra FBK Horní suchá za nesportovní chování, a u tohohle týmu ještě chvíli zůstaneme.. aby toho vyloučení nebylo málo, tak hráčka s číslem 5 dostala trest do konce utkání. Toť bylo vše zajímavého v zápasu o bronzové medaile, vítězné týmy byly suverénně lepší a nekompromisní. Nicméně hráčky a hráči hráli skvěle utkání, snažili se že všech sil, aby získali bronzovou medaili, avšak vítězné týmy mohly být pouze tři.

Medaile rozdány, ceny odevzdané, skvělá atmosféra z tohohle turnaje zůstala v krvi a já všem děkuji, kdo se mohli zúčastnit a já se na vás budu těšit příští rok, takže já končím a AHOOJ!!

Bylo to dobré jak cyp Ostravo!!

(autor odstavce Vojtěch Kocúr)


Hladnov

V neděli na Hladnově od rána probíhaly vyřazovací boje nejmenších kategorií. Vše to začalo zápasem mladších žaček FBC Ostrava proti K1 Florbal Židenicím. Vzhledem k hracímu systému 3+1 bylo vidět mnoho pěkných akcí a žádný divák na hale se nenudil. V zápase padlo patnáct branek, z toho osm vstřelilo FBC Ostrava a o gól tak vítězí 8:7.

Další napínavý zápas nabídl souboj mezi Krnovem a Šumperkem, Šumperské dívky ho zvládly 5:4 a postupně turnajem dokráčely až do finále. V cestě jim stály ještě Vítkovice, se kterými si poradily 6:3 a poslaly je tak do boje o třetí místo.

V tom je po prohře s FBC Letkou doplnilo FBC Ostrava a tak jsme mohli v boji o třetí místo sledovat ostravské derby. Vítkovice od začátku vedly, avšak holky z FBC zdatně zápas stahovaly a dokonce se jim povedlo i vyrovnat. Šikovné hráčky Vítkovic se však nenechaly rozhodit, zvládly tlak FBC, odskočily a pár sekund do konce pečetily do prázdné branky na 7:3

Ve finále se tedy střetla Letka s Šumperkem. Zápas byl o něco vyrovnanější, brankářky na obou stranách předváděly dobré výkony, stejně tak hráčky nechaly v posledním zápase všechno. Letka však působila o něco kompaktněji a nakonec se jim přes Šumperskou gólmanku podařilo přecedit čtyři míčky, naopak do své pustily pouze dva. Finále tak bylo rozhodnuto a FBC Letka mohla slavit titul.

O třetí místo elévek se postaraly týmy Florbal Slovenská Ľupča a FBS Olomouc. Tento zápas se vymknul všem ostatním ve všech kategoriích a to tím, že v něm nepadl žádný gól. Rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých uspěl hanácký tým.

Finále zajistily týmy Hattrick Brno s FBC Tornáda Lutín. Toto finále bylo asi nejjednoznačnější napříč všemi kategoriemi, díky z FbŠ Hattricku Brno jsou opravdu velmi šikovné a florbalově vyspělé, Lutínu nedaly nejmenší šanci a ve finále zvítězily 8:0.


A to je, vážení přátelé florbalu, z letošního Ostrava cupu vše. Jsme moc rádi, že jste za námi letos přijeli, že jsme mohli být svědky krásných florbalových bitev a doufáme, že jste si to užili stejně tak, jako my. Příští rok na shledanou! 


 

Generalní partner

 
 
 

Hlavní partneři

 
 
 
 
 

Partneři

Ostravské výstavy a.s.
 
 
 
 
Krátké zprávy
Starší žáci - skupina A
04.06.2022 - Tabulka skupiny A v kategorii starších žáků nesedí s konečným pořadím. Po minitabulce je pořadí následovné: 1. Kadra U15 2. FBC modří 3. Olymp Florbal 4. Florbal Hodonín 5. FBC šedí
Aktualizace rozpisu!
30.05.2022 - Bylo provedena aktualizace rozpisu pro kategorie Přípravka a Elévové
Soupisky
27.05.2022 - Zadávání soupisek je zprovozněno. Prosíme všechny týmy, aby nezapomněli své soupisky vyplnit před začátkem turnaje ZDE
Aktualizace rozpisu
25.05.2022 - Z důvodu několika skutečností byl upraven rozpis pro letošní ročník OC
Změny v rozlosování
23.05.2022 - Z důvodů odhlášení některých týmů došlo ke změně losu v kategoriích DOROSTENCI a MLADŠÍ ŽÁCI. V obou kategoriích tak nakonec máme 4 skupiny po 4 týmech. Změny v losu: DOROSTENCI - Sokol Rudná skupina D --> skupina C STARŠÍ ŽÁCI - Snipers Bratislava skupina D --> odhlášeno
 
 
 
Fotografie